Ana Sayfa Ayetler Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

132
0

Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler
Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler adına insanların kesinlikle kendilerine, hal ve hareketlerine son derecede dikkat etmeleri gerekir. Diğer yaşamda cennete gitmek isteyen kişilerin şüphesiz ki Yüce Allah’a iman etmeleri gerekir.

Bunun için de insanlar kendilerini nefislerine karşı nasıl koruyacaklarını araştırıyorlar. Aslında bunun için yapılabilecek çok basit şeyler bile insanları nefislerinden ciddi anlamda korumayı başarıyor.

İnsanların büyük bir kısmı nefsi temizlemek için dua etmeyi tercih ediyor. Nefislerinin kötülüğünden korunmak isteyen kişilerin kesinlikle öncelikli olarak Yüce Rabbimize iman etmeleri gerekiyor. Bunun için de çeşitli durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu durumlar ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Allah’ın yasak ve emirlerini öğrenmek,
  • Allah’ın yasak ve emirlerine uymak,
  • Allah’a iman ve itaat etmek,
  • Nefsin yönlendireceği anda euzü besmele çekmek…

Bunlar ve bunlar gibi yöntemler ile birlikte aslında isteyen herkes nefislerine oldukça kolay bir biçimde hakim olabiliyorlar. Bu noktada gerekli tedbirler alınır ise eğer genel olarak kazanan nefis değil insanlar haline geliyor.

Görünen ve Görünmeyen Kötülüklerden Korunmak İçin Hangi Ayet ve Sureler Okunmalıdır?

Kötülüklerden korunmak için hangi sure okunmalıdır konusunda da pek çok kişi araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Aslında insanların kötülüklerden korunmak adın yapmaları gereken şeyler son derecede basit olması ile dikkat çekiyor.

Yer yüzündeki her türlü kötülüklerden korunmak isteyen kişilerin gündelik hayatlarında özellikle de belirli surelere sık bir biçimde yer vermeleri gerekiyor. Bu surelerin düzenli bir biçimde okunması halinde Allah’ın da izni ile birlikte herhangi bir sıkıntı meydana gelmiyor

Nefislerinin kötülüğünden ve kötü olan her şeyden korunmak adına okunması gereken sureler ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Bakara suresi
  • Ayetel Kürsi suresi
  • Felak suresi
  • Nas suresi

Bu surelerin gündelik hayatta en az bir kez okunması insanların büyük sıkıntılardan ve belalardan kurtulmalarını da sağlıyor. Böylelikle de insanlar her türlü kötülüklerden Allah’a sığınarak Allah’tan kendilerini korumasını istiyorlar. Böylelikle de insanlar en etkili olan korunma yöntemi ile birlikte güç içerisinde tüm kötülüklerden korunma imkanını da elde ediyorlar.

Şeytanın Kötülüğünden Korunmak İçin Hangi Sureler Okunur?

Şeytanın kötülüğünden korunmak için hangi sure okunmalıdır konusunda da araştırmalar hız kesmeden sürdürülmeye devam ediliyor. İnsanlar kötülüklerden korunmak istedikleri zaman özellikle de güncelik hayatlarnda sık bir biçimde euzü besmele çekmeleri gerekiyor.

Bu durumun yanı sıra az önce belirtmiş olduğumuz surelerin okunması da ciddi anlamda tesir gücü yüksek olması ile dikkat çekiyor.

İnsanlar başlarına herhangi bir kötülük gelmese bile gerekli sureleri okumaları gerekiyor. Çünkü bu surelerin okunması ile birlikte gündelik hayat içerisinde herhangi bir sıkıntı ya da stres Allah’ın da izni ile birlikte insanlara uğramıyor. Bu durum da insanların gündelik hayatlarında kendilerini en iyi biçimde korumalarını sağlıyor.

Şeytan En Çok Kimlere Vesvese Verir?

Nefsin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

İnsanların büyük bir kısmı özellikle de şeytanın vesvese vermesi durumundan son derecede tedirgin oluyorlar. Kendilerini bu durumdan korumak isteyen kişilerin kesinlikle belirli durumlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Öncelikli olarak insanların kesinlikle ani öfke ve sinir kontrollerini sağlamaları önem taşıyor. Böylelikle de olası yanlış bir hareket yapmadan önce besmele çeken insanlar, yanlışlarından çok daha erken bir süre içerisinde dönme imkanını elde ediyorlar.

Hayatları içerisinde günah işlemekten olabildiğince uzak kalmak isteyen kişilerin öncelikli olarak Allah’ın emir ve yasaklarını iyi öğrenmeleri gerekiyor. Her ne zaman bu kuralardan uzaklaşacak oldukları zaman ise kendilerine bu kuralları ve yasakları hatırlatmaları önem taşıyor.

Böyle durumlarda hemen euzü besmele çeken ve belirli sureleri okuyan kişiler, kendilerini vesveselerden de en iyi şekilde korumuş oluyorlar. Böylelikle de gündelik hayatlarına çok daha sorunsuz bir biçimde devam ediyorlar.

Peygamberimizin Nefis Duası Nedir?

Peygamberimizin nefis duası konusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. İnsanlar özellikle de nefislerini terbiye etmek adına bu sureleri okumayı tercih ediyor.

Böylelikle de herhangi bir sorun olmadan gündelik yaşantılarına kaldıkları yerden devam etme imkanını elde ediyorlar. Allah’a özellikle de nefislerinden korunmak adına dua eden kişiler genel anlamda en kısa süre içerisinde bu dualarının karşılığını alıyorlar.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments