Ana Sayfa Büyüler Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

144
0

Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır? konusu pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu tarz şeylere pek çok kişi inanıyor. Ancak insanların yoldan çıkması ve Allah’a resmen şirk koşarcasına büyü gibi saçma işler ile uğraşmaları en büyük günahlar arasına yer alır.

Bunu yapan gerçekten de kötü insanların varlığı biliniyor. Lakin insanlar her ne olur ise olsun Yüceler Yücesi olan Allah’a sığındıkları zaman gerçek korunmayı hissederler.

İnsanlar birilerinin kendilerine büyü yaptığını düşünebilirler. Özellikle de bir muska gören kişiler bunun büyü olduğunu düşünebilirler. Muskalar genel anlamda insanların korunması için yapılan yardımcı araçlardır. Genel olarak iyi amaçlar ile yapılsa bile kötü amaçlar için yapılan muskalar da bulunabilir.

Kendilerine büyü yapılıp yapılmadığını anlamak isteyen kişiler Diyanet büyü nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını da merak ediyor. Özellikle de muskalar içerisinde yer alan yazılar bu noktada ciddi anlamda önem taşıyor.

Eğer muska içerisinde Arapça yazılar bulunuyor ise bunların kesinlikle ne anlama geldiğine bakılması gerekiyor. Ancak farklı dilden bir yazı bulunuyor ise şüphelenmek gibi durumlar meydana gelebiliyor.

Muskada Ne Yazar?

Muskada ne yazar sorusu da pek çok kişinin akıllarında yer alan sorular arasında yer alıyor. Genel olarak dualar yazılarak üçgen haline getirilerek muskalar oluşturuluyor. İyi amaçlar ile yazılan muskalar içerisinde korumaya yardımcı olan dualar bulunuyor.

Ancak insanların bunun yerine direk olarak Yüce Yaratıcı olan Rabbimize dua etmeleri ve gerekli sureleri okumaları daha akla ve mantığa sığar bir hal alıyor. Bunun için okunması gereken dualar ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Bakara suresi
  • Ayetel Kürsi suresi
  • Felak suresi
  • Nas suresi

Bu surelerin okunması ve Allah’a dua edilmesi ile birlikte insanlar gerçek anlamda korunduklarını hissedebiliyorlar. Unutulmaması gerekiyor ki güç ve kuvvet sadece Yüce Rabbimizden gelir. Bu nedenle de insanların muska gibi içerisinde ne yazdığını bilmedikleri koruma yöntemleri yerine direk olarak surelere ve dualara yönelmeleri daha uygun oluyor.

Yapılan Muska Açılırsa Ne Olur?

Muskanın Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yapılan muska açılırsa konusu da pek çok kişinin merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Aslında bu tarz işlere en başından hiç girilmemesi gerekiyor.

Eğer endişe duyulan bir durum bulunuyorsa direk olarak gerekli olan önlemlerin alınması daha uygun görülüyor. İnsanlar eğer endişe duygusu hissediyorlar ise iman etmeleri ve Allah’a yönelmeleri gerekiyor.

İnsanlar Allah’a yönelerek iman etmelerinin ardından gerekli sureleri ve duaları okudukları zaman kendilerini çok daha iyi hissetme imkanları bulunuyor.

Özellikle de az önce yukarıda belirtmiş olduğumuz surelerin okunması ve hemen ardından da dua edilmesi en tesirli hale geliyor. Aynı zamanda bazı hal ve davranışlara dikkat edilmesi ve gerekli temizliğin uygulanması durumunda Allah’ın da izni ile birlikte herhangi bir sorun meydana gelmiyor.

Büyü Kendi Kendine Bozulur mu?

Büyü bozmak konusunda da çok fazla yorum ve görüş bulunuyor. Bunu yapmak isteyen insanların kesinlikle kimlikleri bilinmeyen hacı ve hoca gibi kendilerini gösteren kişilere gitmemeleri gerekiyor.

Bunun yerine de Allah’a sığınmak ve iman etmek en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Eğer kim oldukları bilinmeyen hacı ve hocalara gidilir ise durum daha da istenmeyen bir hal alabiliyor.

İnsanlar kendilerini korumak istedikleri zaman en çok yapmaları gereken şey kesinlikle Allah’a sığınmak oluyor. Bazı şeyler kendiliğinden düzelmese bile Allah’ın izni ile birlikte olmayacak en ufak bir şey bile kalmıyor.

Allah’a iman edilmesi, gerekli surelerin okunması ve gerekli duaların edilmesi ile birlikte üstesinden gelinemeyecek en ufak bir durum bile ortada kalmıyor. Sonsuz güç ve kudret sahibi olan ve aynı zamanda da yüce arşın tek sahibi olan Allah, kendisine yönelen ve iman eden kullarını koruyor.

Kaç Çeşit Büyü Vardır?

Büyü çeşitleri konusunda da pek çok farklı görüş bulunuyor. Aslında insanların genel anlamda kesinlikle böyle şeylere hiç girmemeleri gerekiyor. Kaç çeşit olur ise olsun insanların yapmaları gereken tek bir şey bulunuyor.

O da Allah’a yönelmek olarak ciddi anlamda dikkat çekiyor. İnsanlar Allah’a yöneldikleri ve sadece O’na iman ederek dua ettikleri zaman işleri daha kolay bir hal alıyor.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments