Ana Sayfa Korunma Duaları Hastalar İçin Okunan Şifa Duaları Nelerdir?

Hastalar İçin Okunan Şifa Duaları Nelerdir?

108
0

Hastalar İçin Okunan Şifa Duaları Nelerdir?

Hastalar İçin Okunan Şifa Duaları Nelerdir?
Hastalar İçin Okunan Şifa Duaları Nelerdir?

Hastalar için okunan şifa duaları nelerdir kısmında birçok dua yerini almaya da devam ediyor. Bu dualar içerisinde biri birinden farklı detaylar yerini almaya devam ediyor. Herkes Başkası için şifa duası gibi birçok duadan da yardım alarak kendileri için en uygun olan adımları tercih edebilirler.

Duaların çok farklı konumlarının yer almasından ötürü de insanlar kendileri için de başkaları için de tanımadıkları için de dualar ile Allah’tan şifa isteyebilir ve buna göre kendileri için yeni çıkışlar bulabilirler.

7 Şifa Ayetleri Hangileri?

7 şifa ayetleri hangileri kısmı da birçok detay yer almaya devam ediyor. Bu yüzden de birçok farklı konu ön planda yerini alıyor.

  1. Tevbe Sûresinin 51. âyeti
  2. Yûnus Sûresinin 107. âyeti
  3. Hûd Sûresinin 6. âyeti
  4. Hûd Sûresinin 56.âyeti
  5. Ankebût Sûresinin 60. âyeti
  6. Fâtır Sûresinin 2. âyeti
  7. Zümer Sûresinin 38. âyeti

Hastalık için şifa duaları kadar yukarıda yer alan ayetler de çok önemli bir konumda yerini alır. Bu yüzden de kişiler çok dikkatli bir şekilde abdest alarak yukarıda olan ayetleri okuyarak da kendileri şifa bulmak için Allah’a sığınabilirler.

Hasta Olan Biri İçin Hangi Sure Okunur?

Peygamber Efendimizin şifa duası kısmında ilk sırada yer alan sure Fatiha suresi olarak yerini alır. Yasin Suresi de Kur’anın kalbi olarak yer almasından dolayı hasta olan kişiler için okunur. Hasta olan kişiler bu süreçlerde duaları kendileri için okuyabilecekleri gibi sevenleri de hastaların şifa bulması için okuyabilirler.

Kur’an’da şifa ayetleri kısmında birçok dua da yerini almaya da devam ediyor. Bu dualar sayesinde insanlar ne kadar farklı sorunlar ile yüz yüze olursa olsun yine de dualar ile insan hayatında çok farklı etkileri ister. Her zaman şifa ayetleri ile insanlar çok rahat sıhhat bulabilirler.

Yeter ki insanlar en içten gelen duyguları ile her şeyi Allah’tan istemeyi bilsinler ve ona yönelsinler. Bu alanda yer alan birçok sure ve dua olmasından dolayı da herkes kendisine en uygun olan duaları rahat bir şekilde bulabilirler.

Ağır Hastaya Ne Okunur?

En güçlü şifa duası kısmında birçok dua yerini almaya da devam ediyor. Her ne kadar insanlar doktora giderek şifa bulmak isteseler bile en güzel şifa bulma yöntemlerinden bir tanesi olarak da dua etme adımları gelirdi. Bu yüzden de dua etme sırasında ağır olan hastalar için daha çok aşağıda yer alan dualar yerini alırdı.

Bu dualar incelenecek olduğu zaman; ‘’Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame. Bismillahi ergıke min kulli şey’in yu’zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi ergıke.’’ Olarak da bilinir. Bu dualar en ağır hastalar için dahi okunarak şifa bulmaları sağlanır.

Şifa duası kısmında birçok dua yer almaya da devam ediyor. Bu yüzden insanlar yaşadıkları ne gibi zorlu durumlar olursa olsun dualara sığınabilir ve bu dualar sayesinde kendileri için çok farklı çözümler alabilirler. Allah kulu her ne isterse istesin ona her şeyi sunar. Onun için imkansız olan bir durum asla yoktur. Bu yüzden de dualar ile sağlıktan şifaya, paradan huzura kadar her şey a dan z ye kadar rahat bir şekilde istenebilir.

Peygamber Efendimiz Şifa İçin Hangi Duayı Okurdu?

Hastaya okunacak dua kadar Peygamber Efendimiz şifa için hangi duayı okurdu konusu da en çok araştırılan detaylar arasında yer almaya da devam ediyor. Bu anlarda geçmişten günümüze kadar uzanan ve Hz. Aişe’den rivayet edilen durumlara bakılacak olduğu zaman duası sırasında; “Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.” İfadelerine yer verirdi.

Bu duayı birçok akrabasının üzerine okuyarak sağ eli ile onları sıvazladıktan hemen sonra da yukarıda yer alan duayı okur ve şifa bulmalarını Allah’tan isterdi. Peygamberimiz dahi her ne olursa olsun Allah’tan dua ederek isterdi. Bu yüzden en güçlü anahtar her zaman dualar olarak da yerini almaya devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments