Ana Sayfa Evlenme Duaları Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

109
0

Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar
Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

Evlenmek isteyenlerin kısa zamanda evlenmeleri için dualar dini açıdan İslami kurallara uygun bir şekilde evlilik hayatlarına adım atmak isteyen kişilerin karşılıklı olan sevgi ve saygılı olacakları hayırlı bir eş bulmaları için edilen dualardır.

Kısmetleri kapalı ya da bağlı olduklarına inanan kişiler her ne kadar evlenmek isteseler bile bazı anlarda karşılarına bir türlü eş adayları çıkmaz ve Allah’a yönelerek kendileri için hayırlı olan eşleri sadece Allah’tan isterler. Bu yüzden de okumaları gereken bazı dualar vardır ki anında kısmet kapıları kendilerine yakın zamanda açılır.

Evlenmek için okunması gereken dualar genel anlamda incelenecek olduğu zaman birçok farklı dua öne çıkıyor. Bu dualar sayesinde herkes rahat bir şekilde kendileri için hayırlı olan eşleri bulabilecek oldukları gibi karşılarına çıkan kişiler ile hem dünya hem de ahiret hayatları için önemli olan adımları da rahat bir şekilde atabilirler.

Evlenmek için hadisler ya da sureler gibi gerekli detayların incelenerek de insanlar kendileri için en uygun olan eş adaylarını çok rahat bir şekilde bulabilecekleri gibi evlenmek istedikleri kişiler ile mutlu olan adımları da atabilirler. Bu noktada hayırlı olan evlilikler herkesin hayatında farklı adımlar atılması için en uygun olan durumladır.

Evlilik Duası Nasıl Yapılır?

Evlilik duası nasıl yapılır ya da evlenmek isteyenler için hangi dualar daha etkilidir sorusu da bir hayli merak edilen konular arasında yerini korumaya devam ediyor. Bekar olanlar bekarlık hayatlarından kurtulmak ve artık gönüllerine uygun olan biri ile dünya hayatına geçiş yapmak da isteyebilirler.

Bu anlarda okunabilecek olan dualar yer aldığı gibi birçok farklı namazlar hacet namazlarına sığınılarak da birçok kişinin kendileri için en hayırlı olan eşleri bulması çok kolay olarak yer almaktadır.

Türk kültürü ve İslam inanışı içerisinde evlilikler ile aile kurma adımlarının gerçekten de büyük bir önemi yerini alıyor. Hayırlı olan kısmetler ile doğru olan eş insanların bir ömür boyu devam edecek mutlu evlilikleri için herkesin istekleri ve duaları arasında yer alır.

İnsanların hayatlarını birleştirme kararı aldıkları kişiler ile ömürlerinin sonuna kadar mutlu bir şekilde, sevgi ve saygı çerçevesinde iyi bir şekilde anlaşabilecekleri şekilde olması için dua etmesi gerekir.

Bekarlar İçin Kısmet Açma Duası

Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

Bekarlar için kısmet açma duası genel anlamda incelenecek olduğu zaman bu konuda yer alan birçok ayet, sure, hadis ve Esmaül Hüsna yerini aldığı biliniyor. Bu dualara sığınan kişiler genel olarak sevgi ve merhamet içerisinde kendileri için en hayırlı olan eşler ile bir araya gelerek de evlilik adımlarının temellerini çok rahat bir şekilde atabilirler.

Evlenmek isteyen kişiler evlilik ile ilgili olarak Kur’an-ı Kerim’in 30ncu cüzünde yer alan Rum Suresinin 21nci ayetini okuyabilir. Bu ayetin anlamına bakılacak olduğu zaman; “Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır” detayı öne çıkar.

Kısmet açma duası için kişilerin Kur’an’ı Kerim’de yer alan her ayetin ve surenin çok faydalı olduğunu da bilmeleri gerekir. Fakat bu konuda yapılması gereken en uygun olan adımlardan bir tanesi de 7şer kere okunacak olan Fatiha, İhlas, Felak ve Nas suresinin ardından 1 kere de okunacak olan Ayetel Kürsi oldukça etkili olur.

Bir yandan da Furkan suresi içerisinde yer alan 74’ncü ayet de evlenmek isteyip de dua kapılarının açılmasını isteyen kişiler için oldukça etkili olan adımlar arasında yer alır. Bu ayet; ‘’Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ veż urriyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lilmuttekîne imâmâ(n)’’ olarak yer alırken bir yandan da evlenme isteyenlerin Taha suresinin ilk 12 ayetini her namazın ardından 21’er kere okumaları önerilir. Özellikle de yatsı namazı ardından bu ayetler 21 kere okunarak istekler ve dilekler söylenerek salavat çekilirse dualar kısa sürede kabul olur. Bu kadar farklı dualar ile herkes kısmetleri açılarak haklarında hayırlı olan eşleri de rahatlıkla bulabilirler.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments