Ana Sayfa Kısmet Duaları Etkili Kısmet Açma Duası

Etkili Kısmet Açma Duası

159
0

Etkili Kısmet Açma Duası

Etkili Kısmet Açma Duası
Etkili Kısmet Açma Duası

Etkili kısmet açma duası, kısmetinin kapalı olduğunu düşünen ve mutlu bir yuvaya sahip olmak için talep görülen dua çeşitleri arasında yer almaktadır. Son derece yoğun bir şekilde talep gören dua çeşitlerinden bir tanesi olan etkili kısmet açma duası ile evliliğe bir adım daha yaklaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bilindiği üzere evlilik, Peygamber Efendimizin sünnetlerinden bir tanesidir. Müslümanların kendilerini haramdan sakınabilmeleri ve dini hayatlarını en iyi şekilde yaşayabilmeleri için en önemli unsurlardan bir tanesi evliliktir. Evlilik üzerine pek çok hadis ve ayette bulunmaktadır. Bunlardan biri ; “Kim evlenirse imanın yarısını tamamlamış olur. Kalan diğer yarısı hakkında ise Allah’tan korksun!” (Heysemî, IV, 252) şeklindedir. Günümüzde bireylerin gerçekleştirmiş olduğu evlilikleri bir kısmı bireylerin tanıdıkları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Evliliklerin bir diğer kısmı ise bireylerin kendi buldukları eş adayları ile evlenmesidir.

Birbirini seven iki bireyin aşklarını evlilik ile taçlandırması için bazen dua etmek gerekir. Bunlardan biri de kısmet açan dua olarak bilinen dua çeşididir. Karşısındaki bireyin kendisi için hayırlısı olması durumunda kısmetinin açılarak evlenmesi için edilen dua geri çevrilmeyecektir. Bu noktada kısmet açma duaları nelerdir sorusunu hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Kısmet Açma Duaları Nelerdir?

En etkili kısmet açma dualarından biri “Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru”’dur. Anlamı “Rabbim bana vereceğin her hayra muhtacım” şeklinde olan duanın Cuma günü okunması gerekir. Cuma vaktinden önce bireyin abdest alması ve daha sonra 2 rekabet tövbe namazını kılarak bu duayı okuması gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  İş için Kısmet Açma Duası

Bir diğer kısmet açma duasının ise “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ” olduğundan bahsedebiliriz. Etkili bir kısmet açma duası olan bu duanın sık sık tekrarlanarak okunması gerekmektedir. Bir bardak temiz suya okunarak üflenmelidir. 20 gün boyunca aynı suya bu duanın okunması gerekir. En son gün bu su içilmelidir. Hangi dua ile kısmet açılır sorusuna cevap arıyorsanız bu iki duayı deneyebilirsiniz. Ancak daha da etkili olan ve sadece bu alanda uzman hocaların tesirini bildiği dualar mevcuttur. Kısmet açan dualar ile ilgili söz konusu hocalara başvurarak etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Bekarlar İçin Evlenme Duası Nasıl Edilir?

Etkili Kısmet Açma Duası

Evlenme duası olarak da ifade edilebilen kısmet açma duası elbette bekar olan bireyler tarafından talep görmektedir. Bu nedenle bekarlar için evlenme duası nasıl edilir sorusu için yukarıda bahsedilen duaları söyleyebiliriz. Bu duaların yanı sıra medyum ve bu alanda uzman hocalardan destek alarak da bekarların evlenmesini ve hayırlı bir yuva kurmasını sağlamak mümkündür. Bu doğrultuda bekar olan ve evlenmek isteyen genç kız ya da erkeklerin profesyonel bir destek alması gerekmektedir.

Kısmet Açan Dua Hemen Etki Eder mi?

Bazı dualar hemen etki eden dualardır. Bu nedenle okunmasının ardından kolay bir şekilde etkisini göstermektedir. Ancak bazı duaların etkisi ise çok daha geç ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kısmet açan dua hemen etki eder mi sorusu için net bir şekilde bilgi verebilmek mümkün değildir. Tercih edilen duaya göre duanın etki ve tesir süresinde değişkenlik meydana gelmektedir.

Evlilik Duası Ne Kadar Okunmalıdır?

Kısmet açma duası nasıl okunur, kısmet açma ve evlilik duası ne kadar okunmalıdır gibi sorular bu duaların etkilerinden yararlanmak isteyen kişilerin sorduğu sorulardır. Bu duaların her birinin kendine has özellikleri ve okunması gereken süreler vardır. Bu nedenle bir genelleme yapabilmek söz konusu değildir.

votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments