Ana Sayfa Korunma Duaları En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?

En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?

115
0

En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?

En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?
En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?

En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz? sorusu da günümüzde insanların yaşadıkları dertler karşısında en çok araştırdıkları konular arasında yer almaya devam ediyor.

İnsanlar her ne kadar günümüz içerisinde oldukça rahat etmek isteseler bile yine de a dan z ye kadar bin bir farklı konu ile birçok farklı dert ile yüz yüze olabilirler.

Bu anlarda ne yapacaklarını bilemeyerek kendileri için en iyi çıkış için olan kapıları da arayabilirler. Böyle süreçlerde ne olacak ya da ne yapmam gerek diye dert etmek yerine her zaman yapılması gereken adımlar arasında da dua etmek en uygun olan adımlar arasında yer alır.

Hayatın en zorlu anlarında ne yapmam gerekir diye dert edilmesine de gerek yoktur. Dertler nasıl insanlar için varsa bilirler ki dermanlar da yine insanlar için vardır. Bu tarz sıkıntılardan kurtulmak için dualar insan hayatının en iyi şekilde yeniden idame edilmesi için gerekli olan süreçler olarak yer alır.

Karar verme konusunda ne kadar zorluk çekilse bile dertler olduğu gibi dermanın da yine Allah’tan geleceğini bilerek en zorlu olan anlar içerisinde dahi dualar ederek her şeyi Allah’tan istemek kısa sürede birçok dert içerisinden kurtulmak için en uygun olan adımlar arasında da yer alır.

En Çaresiz Zamanlar Nelerdir?

En çaresiz zamanlar nelerdir kısmı genel olarak incelecek olduğu zaman insanların hayatında birçok adıma oldukça dikkat etmesi gerekir. Birçok çaresiz an yine insanlar için yer almaktadır. Bu yüzden de genel olarak insanların karşılaşmaları mümkün olan çaresiz olan süreçler incelenecek olduğu zaman;

 1. Evlilik ile insanların alması gereken oldukça ciddi olan kararlar
 2. İş ile ilgili yapılması gereken ve kafaların karışmasına neden olan durumlar
 3. Yeni bir hayat kurma düşüncesinde olan kişilerin kafalarında meydana gelen soru işaretleri
 4. Çocuklar ile ilgili olarak alınması gereken en ciddi kararlar
 5. Arkadaşlar ile yaşanmaları söz konusu olan sorunlar karşısında neler yapılacak olduğunu bilemiyor olmak
 6. Kişileri terk eden sevgili ya da eşler nasıl döner ya da neler olur gibi dertler
 7. Borçlar içerisinde bir anda biriktiği zaman ödeyememe gibi durumlar karşısında insanların neler yapacaklarını tam olarak kestiremiyor olması

Gibi birçok farklı konu meydana gelmektedir. Bu yüzden de birçok farklı konu içerisinde insanlar en çaresiz olan durumlarının farkında olarak bir an önce rahat etmek için de kendileri için en uygun olan duaları arama çabalarına girerler.

İnsanlar ne kadar çok çaresiz kaldıklarını hissediyor olsa bile en çaresiz anlarda okunabilecek dualar ile birçok şeyi rahat bir şekilde geride bırakabilirler. Bu kadar farklı olan sorunlar karşısında da insanlar ne yapacakları konusunda her şeyi tam olarak kestiremeyebilirler.

Darda ve Çaresiz Kalınca Okunacak Dualar

En Çaresiz Zamanlarınızda Hangi Duaları Etmelisiniz?

Darda ve çaresiz kalınca okunacak dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman Ali İmran suresine ait olan 26 ve 27nci ayetler ön plana çıkar.

Bu dualar arasında okunması gereken duaların anlamlarına bakılacak olduğu zaman; 26- De ki: ”Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğinde verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.” 27-” Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğinde de hesapsız rızık verirsin.” Olarak da öne çıkar.

En Çaresiz Anlarda Okunacak Sureler,

En çaresiz anlarda okunacak sureler genel olarak incelenecek olduğu zaman birden farklı sure ön planda yer alacaktır. Bu sureler;

 1. İhlas Suresi
 2. Kalem Suresi
 3. Müzemmil Suresi
 4. Buruç Suresi
 5. Haşr Suresi
 6. Tahrim Suresi
 7. Duha Suresi
 8. Hümeze Suresi olarak da yer alacaktır.

İnsanların düzenli olarak bu ve buna benzer olan sureleri okuması da hayatlarında en çaresiz olan anları dahi çok kısa süre içerisinde geri planda bırakmalarına ve en uygun şekilde yer almalarına olanak sunmaktadır. Bu yüzden de insanların çok dikkatli bir şekilde bu dualar ile hayatlarına odaklanmaları ve ona göre yer almaları da gerekir.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments