Ana Sayfa Geri Getirme Duaları Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

92
0

Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?
Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

Döngel Duası Nedir, Nasıl Yapılır? kısmı son zamanların en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam etmektedir. İnsanlar terk edildikleri anlar içerisinde birçok farklı yollar deneyerek sevdiklerinin geri dönmelerini isterler.

Denenen yollardan bir tanesi olarak da dua edilişi olmaktadır. Duanın gücünü günümüzde bilmeyen insan neredeyse yer almamaktadır.

Duaların kısa sürede kabul olması için insanların niyet ile okunduklarına ve onların kabul olacağına da inanıyor olmaları gerekir. Hem içten hem de inanılarak edilen duaların kabul olması dinimizde bahsi geçen adımlar arasında yer almaktadır. Döngel duası insanların aşk hayatlarında sevdikleri ve geri dönmeleri için edilen dualar arasında yerini almaktadır.

Sevdikleri ile ayrıldıkları zaman onlar ile yeniden bir araya gelmek, terk edilenlerin yeniden geri dönmesini isteyen kişiler için döngel duası oldukça önemli bir yere sahip olmakta ve çok etkili olarak gözlenmektedir.

Bu duanın gerçekten usulüne göre yapılıyor olması ve bir takım adımların izlenerek okunması da duaların kabul olması için en önemli adımlar arasında yerini almaktadır. Döngel duası etkisi genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı etkisi ile öne çıkmaktadır.

Çevirgel Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

Çevirgel duası olarak da bilinerek yer alan bu dualar birçok adımda insanların istediklerinin gerçek olması için en etkili olan adımlar arasında yer alır.

İnsanların kısa sürede dileklerine kavuşmayı başarmaları için bu duaları okumaları oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Duaların kabul olmasını tercih etmek için okuma yöntemleri bir hayli gelişmiş olarak yer almaktadır.

Döngel duası genel olarak farklı bölüm içerisinde okunur. Bu bölümler içerisinde yer alan dualara bakılacak olduğu zaman Duha Suresi, Rum Suresinin 21nci ayeti, Fatiha Suresi ve ardından okunacak olan dualar arasında yer almaktadır. Duaların her birinin birinden farklı faziletleri yer almasından ötürü oldukça önemli konumda yer almaktadır.

Duha Suresi Nedir, Nasıl Okunur?

Döngel duası olması için okunan Duha Suresi; Bismillahirrahmânirrahîm. Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Feemmel yetiyme fela tekhar. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis. Olarak öne çıkar.

Dua Suresinin Anlamı ise; Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. İleride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat! Olarak öne çıkar.

Döngel duası içerisinde Duha suresi olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Döngel Duasında Okunan Rum Suresi Nedir?

Döngel duasında okunan Rum suresi 21. Ayet genel olarak bakılacak olduğu zaman okunuşu kısmında; ‘’Vemin âyâtihi en ḣaleka lekum min enfusikum ezvâcen liteskunû ileyhâ vece’ale beynekum meveddeten verahme(ten) inne fî żâlike leâyâtin likavmin yetefekkerûn.’’ Olarak öne çıkmaktadır.

Hemen peşi sıra okunması gereken sure ise Fatiha suresi olarak öne çıkmaktadır. Yukarıda sizler için anlatmış olduğumuz sureler tamamen döngel ya da çevirgel duası olarak yer almaktadır. Bunların her Çarşamba günü düzenli olarak okunması ardından giden kişilerin kısa sürede dönmesi gibi adımlar da meydana gelmektedir.

Çarşambanın Perşembe gününe bağlandığı gece okunması gereken bir dua olarak öne çıkarken herkes içten geldiği bir şekilde gerçekten de bu duayı etmesi gerekir. Eğer bir dua gerçekten de inanılarak edilirse kısa sürede meydana gelir.

Bu yüzden de her ne olursa olsun duanın kısa sürede meydana gelmesi için de içten bir şekilde inanılarak edilmesi ve buna göre uygun olarak hareket edilmesi en önde gelen adımlar arasında da yerini alacaktır. Bundan ötürü insanların gerekli olan günler içerisinde dikkatli bir şekilde okuması gereken adımlar arasında olur.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments