Ana Sayfa Büyüler Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

157
0

Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?
Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Büyü ve sihirden korunmak için okunacak dualar nelerdir? sorusu özellikle de bu tür kötü olaylara maruz kalmak istemeyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İnsanların büyük bir kısmı büyü ve sihre inanıyor. Tüm bu durumlardan kurtulmak ya da hiç bulamamak isteyen kişilerin kesinlikle Allah’a sığınmaları gerekiyor. Böylelikle de her şeye gücü yeten kainatın ve evrenin tek sahibi olan Allah’ın kendilerini korumasını sağlıyorlar.

İnsanlar özellikle de büyü ve sihirden korkmaları bunun üzerine de korunmak istedikleri zaman yapabilecekleri en etkili durum Allah’a dua etmek olacaktır. Böylelikle de insanlar başlarına herhangi bir olumsuz durum gelmeden işin en başında Allah’a sığınıyorlar. Bu sayede de büyü ve sihir gibi son derecede olumsuz olan durumların etkisi altına kalmıyorlar. Bunun için özellikle de Kur’an – Kerim kitabımız içerisinde yer alan belirli sureleri okumak son derecede etki ediyor. B

Büyüden Korunmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Büyüden korunmak için ne yapılmalı sorusuna verilebilecek en iyi yanıt insanların Allah’a sığınmaları olacaktır. Öncelikli olarak insanların Allah’a dua etmeleri gerekir. Ancak dikkat edilmesi gereken farklı önemli durumlar da bulunuyor. İnsanların kesinlikle büyü ve sihir gibi işler ile uğraşan kişiler ile aralarında bir bağlantı oluşturmalarına izin vermemeleri gerekiyor.

Eğer bu kişiler yakın çevrelerinde yer alıyor ve hayatlarından çıkaramıyorlarsa da onlardan bir şekilde kendilerini korumaları gerekiyor. Bir gözlerinin sürekli olarak bu kişiler üzerinde olması gerekiyor. Böylelikle de büyü ve sihir gibi durumları yapmalarına engel olunması sağlanıyor.

Eğer insanlar bir büyüye maruz kalmışlarsa da Allah’a sığınmaları gerekiyor. Bunun için özellikle de Allah’a dua etmek gerekiyor. Bu konu hakkında en çok araştırılan şeylerden birisi de Peygamber efendimizin büyü bozma duası olarak karşımıza çıkıyor. Peygamber efendimiz de büyü bozmak adına Kur’an – Kerim kitabımız içerisinde yer alan sureleri öneriyor.

Büyüden Kurtulmak Adına Hangi Sureler Okunur?

Büyüye karşı hangi sure konusunda farklı sureler dikkat çekiyor. Kur’an içerisinde yer alan bu sureler aslında pek çok kişi tarafından biliniyor. Özellikle de yapılan büyüleri bozmak ya da en baştan büyüye engel olmak adına pek çok kişi gündelik hayatlarına bu sureleri okuyorlar. Büyünün ve sihrin yanı sıra bu sureler insanları pek çok kötü enerjiden ve varlıktan koruyor. Aynı zamanda haset ve nazar gibi durumlardan da ciddi anlamda koruyor. Bu sureler ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Ayetel Kürsi
  • Nas
  • Felak

Söz konusu olan surelerin anlamları incelendiği zaman da nazar, haset ve büyü gibi durumlardan insanları koruması adına indirildikleri de net bir biçimde görünüyor. Bu nedenle de insanlar büyü, sihir ve nazar gibi durumlardan korunmak istedikleri zaman yapabilecekleri en güzel şey bu sureleri okuyarak Allah’a dua etmek olacaktır. Böylelikle de insanlar tüm kötü varlıklardan ve enerjilerden Allah’ın izni ile korunabiliyorlar.

Büyü Bozmak İçin Ayet Okumak

Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Büyü bozmak için ayetler Kur’an içerisinde son derecede dikkat çekiyor. İnsanlar ayet okumak yerine direk olarak bunun için indirilen sureleri okuyor. Böylelikle de kendilerine karşı gelen kötü enerjilerden ve varlıklardan işin en başında kurtulma imkanını elde ediyorlar.

Bunun için yukarıda da bahsettiğimiz surelerin okunması ciddi anlamda önem taşıyor. İnsanlar böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıkları zaman öncelikli olarak abdest almaları ve daha sonrasında da bu sureleri okumaları gerekiyor. Böylelikle de kendilerini her türlü kötü enerjide, kötü varlıklardan ve enerjilerden koruma imkanına sahip oluyorlar.

Büyü Yapıldığını Düşünen Kişi Ne Yapmalıdır?

İnsanlar kendilerine büyü yapıldığını düşündükleri zaman büyü ve sihre karşı en etkili dua nedir sorusunun yanıtını da arıyorlar. Öncelikli olarak kendilerine büyü ya da sihir yapıldığını düşünen insanların sakin kalmaları gerekiyor. Daha sonrasında da evlerini dip köşe olacak şekilde temizlemeleri ve sirkeli su ile silmeleri gerekiyor.

Böylelikle de evlerini en iyi şekilde arındırma imkanı elde ediyor. Sonrasında ise daha önceden de belirtmiş olduğumuz sureleri okumaları ve Allah’a sığınarak O’na dua etmeleri gerekiyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kişilerin kesinlikle hoca adı altında ne oldukları belli olmayan kişilere gitmemeleri gerekiyor.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments