Ana Sayfa Bağlama Duaları Bir Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua

Bir Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua

636
0

Bir Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua

Bir Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua
Bir Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bir kişinin ağzını dilini bağlamak için dua çoğu zaman gelinlerin kaynanalarına veya birbirlerinin işleri hakkında sürekli yorum yapan ve birbirlerine sürekli karışan karı kocaların tercihi olmaktadır. Bu dua, özellikle gereğinden çok konuşan veya fikri sorulmamasına rağmen her şey hakkında rahatsız edici yorumlar yapan kişilere karşı bir kurtarıcı niteliği görmektedir.

Ayrıca sır tutma becerisini olmayan, her şeyi her yerde konuşan insanlara karşı da bu dua kullanılmaktadır. Aslında bu sebeplere dayanılarak gayet masum bir iş yapılıyormuş gibi gözükse bile kötü niyetli kişiler tarafından bir takım ruhani ritüeller ile birlikte yapılması halinde çok tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir.

Bahsedilen bu dua kişinin karşısında bulunan bir kişinin dilini bağlamak, ona sorulan sorulara cevap vermesini engellemek için de kullanılabilmektedir. Bu tür dualar Anadolu’ nun ezonterik öğretileri arasında nesilden nesile yayılarak süregelmiştir.

Dil Bağlamak İçin Nasıl Bir Dua Okunmalı

Zamanında kötü niyetli kişilerin şerrinden korunmak için bu duaya başvurduğu görülmüştür. Ayrıca çok konuşan kişilerin sakinleşmesini sağlamak ve sizin hakkınızda beslediği fesat düşüncelere sahip olan insanların da her yerde sizin hakkınızda ileri geri konuşmasını engellemek için bir kişinin ağzını dilini bağlamak için okunacak dua yöntemine başvurulduğu da bilinmektedir.

Şunu da belirtmek gerekir ki özellikle sarf ettiği cümleler ile karşıdaki insanı rencide eden, sürekli hakaretler yağdırarak savunmasız kişileri aşağılayan ve onları savunmasız kaldıkları her anı fırsat bilerek ezmeye çalışan kişilere karşı bu dua adeta bir kurtarıcıdır. Hz. Muhammed (s.a.v)’ in kötü niyetli kişilere karşı korunmak için okuduğu dualardan biri Yasin suresinin 9. ayetidir.

  • Ve cealna mimbeyni eydihim seddev ve min halfihim seddem fe ağşeynahüm fehüm la yübsirıun. Bu ayetin Arapça okunuşudur.

Bu ayeti kerimenin gün içinde en az 21 kere okunması fazilet olarak görülmüştür. Muhteşem bir etkiye sahip olan bu ayetin gönülden gelerek okunması oldukça önemlidir. Buna ayrı bir özen göstermek gerekmektedir. Yalnız bu ayeti kerimenin gönülden gelerek samimi bir şekilde okunabilmesi için anlamını da çok iyi kavramak gereklidir.

Yani bir kişinin ağzını dilini bağlamak için dua okurken bunu en temiz duygularımız ile yapmak oldukça önemlidir. Yasin suresinin 9. ayeti kötü niyetli kişilerin ağzını kapatmak için, konuşmaları ile fesatlık yaratan kişileri önlemek için büyük önem taşıyan bir ayet olarak bilinmektedir.

Ayetin anlamı ise şöyledir:

  • Biz onların önlerinden bir set, arkalarından bir set çektik de onları kapattık artık gözetemezler…

Surenin en faziletli ve mukaddes ayetlerinden biri 9. ayettir. Burada bahsedilen set çekmek ise, koruma ve müdafaa etme anlamlarına gelmektedir. Bir kişinin ağzını dilini bağlamak için dua okumak istiyorsanız, en güzel neticeyi alabileceğiniz ayetlerden birisi Yasin suresinin 9. ayetidir. Ayrıca bu uygulamanın fiziki uygulamaları kapsadığı da söylenmektedir. Yani hem dil ile hem beden ile korunmanın bütün faziletleri Yasin suresi kapsamında yer almaktadır.

Kişinin Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dua Okumak Günah Mı?

Öncelikle belirtilmesi gereken şudur ki bu tür dualar tamamen kişinin vicdanı ile alakalıdır. Bir kişinin size fesatlık ve kötülük yaptığından hiç şüpheniz yoksa ve bunu bile isteye size yaptığını düşünüyorsanız bir kişinin ağzını dilini bağlamak için dua aracılığı ile kendinizi koruyabilmeniz mümkün.

Bunun tam tersi bir durumda ise yani sizin hakkınızda fesat düşüncelere sahip olmayan, işlerinize fitne fesat karıştırma amacı gütmeyen aynı zamanda da sizin iyiliğinizi düşündüğü için kimi zaman hakkınızda ileri geri konulup size eleştirilerde bulunan bir kişi için bu tür dualara girişilmesi pek doğru değildir.

Şunu da buraya eklemek gerekir ki bu tür durumlarda okunması gereken en etkili dua şu şekildedir:

  • La ilahe illa ente, Allahumme estağfiruke lizenbi ve es es’ eluke rahmeteke, Allahumme zidni ilmen, vela tüziğ kalbi ba’ de iz hedeyteni ve hebli min ledünke rahmeten inneke ente’ l – vehhab. En etkili bağlama duasının Arapça okunuşudur.

Okunan bu dua ile karşınızdakine şirin gözükmek ve böylece sizin söylediklerini rıza göstermelerini sağlamak için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama bir kişinin ağzını dilini bağlamak için dua önerilerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Çünkü siz karşı tarafa şirin gözüküp, söylediklerinize rıza vermesini sağlayınca aynı zamanda karşıdakinin size karşı söyleyecek bir şeyi de kalmamış olur.

Bu tür dualar genelde tehlikesizdir ve bir ömür sürdükleri bilinir. Tehlikesiz olduğu söylenen bu duayı yine de iyi niyet besleyerek temiz hisler ve düşünceler ile yapmanı gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Bu duyguları besleyerek yapmadığınız dualar kesinlikle olumlu sonuç vermeyecektir. Çünkü dualar insanların zor zamanda iyi niyet ile sığındıkları bilinen ritüellerdir.

0 0 votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments