Ana Sayfa Rızık Duaları Bereket Duası Nasıl Yapılır ?

Bereket Duası Nasıl Yapılır ?

727
1

Bereket Duası Nasıl Yapılır ?

Bereket Duası Nasıl Yapılır ?
Bereket Duası Nasıl Yapılır ?

Bereket duası nasıl yapılır sorusuna bir cevap aradığınızı farkındayız. Bu yazının amacı size ilk olarak duanın ne olduğunu daha sonra ise nasıl dua okunması gerektiğini anlatacağız. Bunu anlatırken sizlerle püf noktalarını paylaşacağız. En son olarak da bereket duası nasıl yapılır ona bakacağız.

Dua tanrıya yalvarmak ya da yakınmam amacıyla yapılan dini değeri olan sözlerin dile getirilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her türlü dileğimizi isteğimizi tanrıya anlatarak ondan yardım isteyerek dile getiririz ve sonucunda olmasını bekleriz. Buradan duanın püf noktalarına geçersek eğer tam bu noktada önemli bir konu var. O da dua okurken bir çok kimse isteklerini ve dileklerini tanrıya dile getirdikten sonra sadece durup beklemektedir.

 

Oysa yapılması gereken şey harekete geçmek olacaktır. Tanrı ya da Allah adına ne dediğimiz önemli değil aslında sizi yarattığına ya da isteklerinizi dile getireceğine inandığınız o güç size aynı zamanda bir akılda vermiştir. İnsanın akıllı bir varlık olduğunu herkes kabul etmektedir. O halde aklımız varsa neden durup dileğimiz gerçekleşsin diye bekleyelim ki? Yapılması gereken dua etmek ama aynı zamanda her zaman hareket içerisinde olmaktır. Harekete geçen insana tanrı mutlaka yardım edecek onun yolunu açacaktır.

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise dua ederken sanki o isteğiniz olmazsa ölürmüşsünüz gibi davranmamalısınız. Her zaman başka ihtimallerin var olduğunu unutmamalısınız. Dileğiniz ya da herhangi bir konuda olan isteğiniz gerçekleşmiyor da belki de bunun hayırlısı olduğunu kabul etmelisiniz. Belki de şu an da size burada kapalı gibi gözüken bu kapı daha güzel ve sizin hayal bile edemeyeceğiniz bir kapının açılabilmesi için kapalı kalması gerekiyordur. Evrenin bizim için nasıl planlar yaptığını bilemeyiz. O nedenle ona güvenmeniz gerekir. Aynı zamanda da dileğimize sanki olmuşçasına inanmamız ve olduğunda ne hissedeceksek o hisleri yaşamamız gerekmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar

Bereket Duası Nedir?

Bereket duası geçmişten beri insanların yapmış olduğu bir duadır. Eskiden daha çok tarımla uğraşan insanların yapmış olduğu bir duadır. İnsanlar eskiden yağmurlar yapmadığı da ya da az yağış tarlalarında verim alamadıkları durumlar için bu duayı yaparlarmış. Günümüzde herkes bu duayı artık yapıyor.

 

Bereket Duası Nasıl Yapılır?

Bereket duası nasıl yapılır diye merak edenler için geliyor. Bereket duasını yapmak çok kolay. Gidip ihtiyacı olan birine yardım etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Allah da size yardım eder.

votes
Article Rating
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Tikiviky

İşimdeki başarılarımın bir türlü ilişkimi etkilemediğinden emindim ve hocamı buldum ve hocam bana çok yardımcı oldu istediğim gibi duaları ve bağlama vekfileri sayesinde istediğim herşeye ulaşmamı sağladı emeğimin karşılığını aldıım için çok mutulyum allah ali hocamdn razı olsun inşallah herkesin hayalleri Allahın izniyle sonra hocam sayesinde 